Om os

I efteråret 2019 indledte Danish Business Pavilion og ExpoMatch et helt særligt samarbejde. Her fik ExpoMatch til opgave at hjælpe danske virksomheder med at skyde deres eksporteventyr i gang gennem deltagelse på den danske pavillon til verdensudstillingen EXPO 2020. Vi er nu nedenstående hold og arbejder på højtryk for at sikre os, at EXPO 2020 bliver en helt igennem fantastisk oplevelse.

Ledelse

Jens Lund

Director

jenslund@expo2020.dk

Jan Bak

Deputy Director

janbak@expo2020.dk

Lotte Hedegaard

Chief Operational Officer

lotte@expo2020.dk

Per Andersen

Chief Networking Officer

per@expo2020.dk

Anders Hagn-Meincke

Chief Strategy Officer

andershm@expo2020.dk

Salg

Firas Al-Humidi

Senior Sales Executive

firas@expo2020.dk

Morten Becker Jørgensen

Sales Manager

morten@expo2020.dk

Nathalie Dahl Jeppesen

Salgssupport

salgssupport@expomatch.dk

Mathilde N. Rasmussen

Salgssupport

salgssupport@expomatch.dk

Jacob Thorup Laursen

Telemarketing/Lead

Firas Al-Humidi

Senior Sales Executive

firas@expo2020.dk

Morten Becker Jørgensen

Sales Manager

morten@expo2020.dk

Nathalie Dahl Jeppesen

Salgssupport

salgssupport@expomatch.dk

Mathilde N. Rasmussen

Salgssupport

salgssupport@expomatch.dk

Jacob Thorup Laursen

Telemarketing/Lead

Patrick Vinter Nielsen

Telemarketing/Lead

Patrick Vinter Nielsen

Telemarketing/Lead

Hoang Ai Vo

Telemarketing/Lead

Mathias Povlsen

Telemarketing/Lead

Jette Steen Nielsen

Key Account Manager

jette@expo2020.dk

Stephen Andersen

Key Account Manager

salg@expo2020.dk

Hoang Ai Vo

Telemarketing/Lead

Mathias Povlsen

Telemarketing/Lead

Jette Steen Nielsen

Key Account Manager

jette@expo2020.dk

Stephen Andersen

Key Account Manager

salg@expo2020.dk

Torben Rasmussen

Key Account Manager

torben@expo2020.dk

Torben Rasmussen

Key Account Manager

torben@expo2020.dk

Marketing

Søren Skjødt Abildgaard

Grafisk designchef

Emma Krogh Knudsen

Tekstforfatter

Mathias H. Thomsen

SoMe

Sidsel Kræn

Assistant Event Manager

Web

Chien Van Tran

Web developer

Camilla Møller Eskesen

Web developer